• 25.09.2020.

Svjetski dan farmaceuta

Komora magistara farmacije Federacije Bosne i Hercegovine čestita svim farmaceutima širom svijeta Svjetski dan farmaceuta.

Svjetski dan farmaceuta je prilika da se obavijesti javnost kako farmaceuti  doprinose zdravlju kroz različite zdravstvene usluge u svojim zajednicama, uključujući savjetovanje o zdravom načinu životu, vakcinisanje za sprečavanje bolesti, te osiguravanje da se lijekovi ispravno uzimaju.

To je također prilika da se građani obavijeste kako farmaceutski naučnici doprinose poboljšavanju života ljudi, razvijajući sigurne i učinkovite lijekove i vakcine, a apotekarski  stručnjaci utiču  na ishode liječenja i na taj način  uvjeravaju javnost da imamo sposobne, kvalificirane i kompetentne magistre farmacije, naučnike iz farmaceutskih znanosti, kao i farmaceutske tehničare da zadovolje rastuće potrebe  zdravstvenog  sistema našeg društva.

Do sljedećeg Svjetskog dana farmaceuta imamo zadatak za vas:

25.09.2020.